Blog

Moderná estetika v kolekcii GEO: Nežná geometria a svieži dotyk minimalizmu

V jednoduchosti je krása, v minimalizme sa skrýva sloboda. Prinášame vám novú kolekciu nadčasových geometrických šperkov, ktoré budete môcť nosiť vždy a všade.

Preberám štafetu po Adele Vinczeovej, Pavlovi Barabášovi či Lukášovi Latinákovi: coloMBiana ako tvár projektu Olománia

Koho má nasledujúca generácia nasledovať, ak nie nás? Koho počúvať a komu veriť? Akým príkladom dnes pôjdeme, také činy môžeme zajtra očakávať. Tento rok sa mi dostalo veľkej cti, a síce prebrať post ambasádorky výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia.

Dámsky klub: Šperky z orechov z ďalekej Kolumbie

ColoMBiana prijala pozvanie do relácie Dámsky klub na Jednotke s Ivetou Malachovskou.

Kolektívna cesta za udržateľným svetom: Impact Summit 2018

21. – 23. septembra mala coloMBiana svoje zastúpenie medzi prednášajúcimi z 50 krajín sveta na modelovej konferencii OSN Impact Summit v Prahe

Mierová cena zo Slovenska - malý veľký míľnik coloMBiany

Úprimné ďakujem Medzinárodnému mierovému výboru združenia Hospodársky klub, ktoré ma v marci tohto roka vyhlásilo za laureáta "Mierovej ceny zo Slovenska" za rok 2016.

Ciudad: Prebudené mestá

Šperky Ciudad sú pôvabnou oslavou rytmu mesta a nenápadného narúšania stereotypov, ospalých rán a všedných dní. Na trhu, v práci, v knižnici, na káve či prechádzke mestom – buďte tým vzácnym elementom, ktorý dodáva mestu pestrosť, výnimočnosť a život.

7 vecí, ktoré ma naučila coloMBiana

Nedávno to boli štyri roky, odkedy som sa rozhodla naplno venovať výrobe šperkov. Zdá sa, že po takomto čase vidí človek výsledky svojej práce už celkom ostro a vie zosumarizovať všetko dobré aj zlé na ceste, ktorú si zvolil. coloMBiana ma počas tohto obdobia naučila mnohé, tu je však to najdôležitejšie z jej lekcií:

Metallic Edition: V znamení striebornej a zlatej

Ak máte chuť na niečo mimoriadne, limitovaná kolekcia Metallic Edition bude pre vás ako stvorená. Šperky z tejto edície sú plné príjemných kontrastov, ktoré sa dopĺňajú tak nežne, že im nebudete vedieť odolať.

Mente Abierta

Kolekcia Mente Abierta je výnimočná. Myšlienkou, ktorá sa v nej ukrýva, prevedením šperkov aj spoluprácou, na ktorú sme obzvlášť hrdí. English version comming soon.

Cesty, ktoré stvorili coloMBianu

Ľudia sa ma často pýtajú, ako som sa dostala až do amazonského pralesa. Môj príbeh nie je príbehom hotelového turistu, ktorý si z katalógu vybral dobrodružný zážitok v Amazónii. Je skôr prostým dôkazom toho, čo sa stane, keď začnete veriť svojej intuícii. Ak vás zaujíma môj cestovateľský príbeh, máte chvíľku pre seba a poruke dobrú kávu či čaj, je to ten najlepší čas čítať ďalej.

Najkrajší valentínsky dar

Už o pár dní je tu Valentín, deň plný lásky a vďačnosti za ľudí, ktorí majú v našej duši nezameniteľné miesto. Už viete, čím obdarujete svojich najmilších? coloMBiana má pre vás tip na ten najvzácnejší valentínsky darček.

Najnežnejšie Vianoce

Najkrajšie Vianoce sú vždy plné pokoja, nehy a dojímavej prirodzenej radosti. Skracujú diaľky medzi ľuďmi a združujú ich okolo jedného stola. Najkrajšie Vianoce nádherne zvonia, svetielkujú a voňajú. Presne tak, ako vám to je najmilšie.

Čas spomaliť...

Vianočné stromčeky na námestiach a trblietavé dekorácie v obchodných domoch nám našepkávajú, že sa blížia najkrajšie sviatky celého roka. Hrdo ich voláme sviatkami pokoja, a napriek tomu takmer celý predvianočný čas trávime v zhone a strese. Čo tak urobiť to tento rok trochu inak?

Kolekcia Tocar el Mar

Tocar el Mar, dotyk mora je spomienkou na leto, slnko, piesok, more a pohodu na pláži.

Kolekcia Marinero

Námornícke farby a oblé tvary sú základom kolekcie Marinero. Modrá, biela, červená. Klasika, ktorá evokuje šíre more, slobodný život námorníkov ale aj dobrodružstvo.

Reina, kráľovná džungle

Reina, kráľovná džungle.

Diana Mórová so šperkami coloMBiana

Fashion LIVE! priniesol nadčasové modely slovenských módnych tvorcov a nezabudnuteľné show. Podujatie uvádzala Diana Mórová v šperkoch coloMBiana.
Fair trade

Fair trade

100% Nature

100 % Nature

Hand Made

Hand Made

Dear customers,

Welcome to the world of unique coloMBiana jewellery in which exotic nature, Columbian culture and European design are combined. You can find all our products in our e-shop. Let yourselves be inspired by our collections to get a perfect combination for your accessories . If you have your own vision of an original piece of jewellery and are interested in custom-made pieces, do not hesitate to contact myself.